Zapraszamy na Naukową Konferencję Medyczną VII Dąbrowskie Spotkania Kliniczne: „Zdrowie mężczyzny w codziennej pracy lekarzy praktyków” Dąbrowa Tarnowska, 24-25 kwietnia 2020 r.

Dąbrowa Tarnowska w kwietniu od wielu lat staje się stolicą polskiej medycyny. Naukowe konferencje medyczne w Dąbrowie Tarnowskiej, które tradycyjnie organizujemy są bardzo owocnymi i cennymi doświadczeniami, zarówno dla lekarzy praktyków i klinicystów, jak również szerokiego grona osób nie związanych bezpośrednio z medycyną.

Tym razem Fundacja Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego, kontynuując tradycję Dąbrowskich Spotkań Klinicznych zaprasza Państwa na już 7 edycję dwudniowej konferencji naukowej, która odbędzie się w dniach 24 i 25  kwietnia 2020 r. Tegoroczna 6. konferencja skupiła się na tematyce „Zdrowia kobiety”.  Przyszłoroczne 7. Dąbrowskie Spotkania Kliniczne poświęcone będą: „Zdrowiu mężczyzny w codziennej pracy lekarzy praktyków.”

Program Naukowej Konferencji Medycznej – 7. Dąbrowskich Spotkań Klinicznych zaplanowany będzie jak zwykle w Dąbrowie Tarnowskiej na dwa dni.
Pierwszy dzień planujemy poświęcić praktycznym ćwiczeniom z zakresu pierwszej pomocy w komunikacyjnym wypadku masowym.
W drugim, „konferencyjnym”, dniu 7DSK przewidujemy omówienie tematów związanych ze zdrowiem mężczyzny z zakresu urologii, gastroendokrynologii, kardiologii, radioterapii, neurologii, czy onkologii.
Zgodnie z celami statutowymi Fundacji TiWPD celem przyszłorocznej konferencji jest zawiązanie ścisłej współpracy pomiędzy lekarzami różnych specjalności praktykujących w ambulatoriach, przychodniach, szpitalach i szkołach z wybitnymi pracownikami naukowymi i klinicznymi wiodących ośrodków akademickich w Polsce.

Już dzisiaj zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli wybitni polscy klinicyści.

Program wraz tematami wykładów zamieścimy w najbliższym czasie. Niebawem będzie dostępny formularz zgłoszenia na DSK7.

prof. zw. dr hab. n. med. Ireneusz Kotela
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego