Prof. dr hab. n. med. Ireneusz Kotela odebrał nominację profesorską od Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Miło jest nam poinformować, że Fundator Fundacji Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego – Pan Prof. dr hab. n. med. Ireneusz Kotela, otrzymał 11 stycznia br. nominację profesorską. Uroczystość odbyła się w Warszawie, a nominację wręczył Prezydent RP Pan Andrzej Duda. Tytuł profesorski to wielki honor i zaszczyt, ale też ukoronowanie drogi naukowej. To także powód do radości i dumy całej naszej Fundacji.
W imieniu Zarządu i Rady Fundacji, serdecznie gratulujemy i Panu Profesorowi.

Tytuł naukowy profesora nauk medycznych został przyznany Profesorowi Ireneuszowi Koteli na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  z dnia 21 grudnia 2016 roku.
Pan Profesor  Ireneusz Kotela jest Kierownikiem Kliniki Ortopedii i Traumatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie. Pracuje także na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Od ponad 30 lat zajmuje się leczeniem urazowych uszkodzeń kości, oraz zmian i deformacji pourazowych, Specjalizuje się w operacjach endoprotezoplastyki stawów. Jest mieszkańcem Szczucina. Był ordynatorem Oddziału Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej i Rehabilitacji Szpitala SP ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej, jak również ordynatorem Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.
W zeszłym roku wraz z JE. Abp. Zygmuntem Zimowskim powołał do życia Fundację Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego. Od wielu lat organizuje w Dąbrowie Tarnowskiej naukowe konferencje medyczne, w których uczestniczą znakomici lekarze klinicyści i praktycy. Jest autorem wielu publikacji medycznych w znakomitych czasopismach polskich i światowych.

1. Mr WordPress

Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.

Comments are closed.