III Dąbrowskie Spotkania Kliniczne już za nami

Zdrowie dziecka – interdyscyplinarne wyzwanie lekarzy praktyków” – pod takim hasłem odbyła się w Dąbrowie Tarnowskiej Naukowa Konferencja Medyczna – III Dąbrowskie Spotkania Kliniczne.
Spotkania Kliniczne stają się już tradycyjnym wydarzeniem na mapie imprez Powiśla Dąbrowskiego. Wyróżniają się na tle innych jednak tym, że mają charakter naukowy i powinny się przekładać na doświadczenia dąbrowskich lekarzy – praktyków w kontakcie z pacjentami.
Obecną trzecią edycję zorganizowała powołana w tym roku Fundacja Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego  przy wydatnej współpracy Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Starostwa Powiatowego, Stowarzyszenia Wspierania Wiedzy Medycznej w Rybniku, Hotelu Cristal Park oraz Firm: Pfizer i ZBUD, które były Sponsorami strategicznymi.
Konferencja, w której uczestniczyło ponad 180 lekarzy, pielęgniarek, położnych, nauczycieli i innych osób, został objęta Patronatem naukowym: przez prof. nadzw. dr hab. n. med. Ireneusza Kotelę Przewodniczącego Komitetu Naukowego i Organizacyjnego Konferencji Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, prof. zw. dr hab. n. med. Stanisława Głuszka Dziekana Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz dr hab. inż. Jadwigę Laska Prof. PWSZ Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Patronat honorowy konferencji: Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, J. E. Ks. Arcybiskup Zygmunt Zimowski – Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia, J. E. Ks. Biskup Tarnowskiego – Andrzej Jeż, Dr n. med. Antoni Sydor – V-ce Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Dr Tomasz Kozioł – Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Tarnowie, Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Tadeusz Kwiatkowski – Starosta Powiatu Dąbrowskiego oraz lek. med. Bernadetta Ostręga – Dudek – Prezes Koła Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.